בנות שרות וש"ש

בנות השירות הם חלק בלתי נפרד מצוות הסדנא ומהווים כוח עזר משמעותי ביותר. הם משתלבות בעשייה משמעותית בכל התחומים: בית הספר, מערך התעסוקה ומערך הדיור. בנות השירות  מתגוררות בגבעות. הם חלק אינטגרלי  מהנוף של היישוב, ומשתלבים בעבודה גם בגן הילדים ובתנועת הנוער היישובית של גבעות.

חוות סוסים

ליווי תלמידים בשיעורי הרכיבה הטיפולית, הכשרת קבוצת בוגרים לעבודה באורווה, טיפול ואימון הסוסים, אחזקת האורווה ועוד...

 

גן ילדים

גן ילדים מקסים ומיוחד המיועד לילדים מחינוך רגיל ומשלב ילדי חינוך מיוחד.

הגן פועל תוך חיבור לטבע, לסביבה ולפינת חי ומאפשר מרחב אישי לכל ילד.

הגן מהווה גם מקום תעסוקה לבנות בוגרות עם צרכים מיוחדים.

 

דירות בוגרים

ליווי הדיירים/ות בסדר היום השוטף משעות אחר הצהריים ועד הלילה.

הדירה היא בית של ממש עבורם ואתם שם כדי לעזור להם להתקדם לקראת עצמאות ובגרות וליצור אווירה ותחושה של בית חם ונעים.

 

כיתות בנים

חלק בלתי נפרד מצוות כיתת בנים עם לקויות שונות. ליווי תלמידים בסדר היום השוטף הכולל זמני עבודה והכנה לתעסוקה, למידה קבוצתית ופרטנית ופעילויות ספורט והעשרה.

 

בנות – צעירות ובוגרות

חלק בלתי נפרד מצוות הקבוצה. ליווי קבוצת בנות בגילאים שונים וברמות שונות, בסדר יום בכיתה ובתעסוקה הכולל עבודה בענפי התעסוקה השונים - מטבח, גן ילדים, משפחתון, בית קפה, מחזור נייר וקליעת סלים, למידה פרטנית וקבוצתית, פעילות ספורט והעשרה ועוד..

 

מרחב משלב

פרויקט ייחודי של תלמידים מבתי ספר שונים המגיעים לגבעות פעם בשבוע ליום של התאווררות במרחב הכולל רכיבה על סוסים, פעילות בפינת חי, קרמיקה, נגרות וכדו' כדי לחזק מיומנויות למידה, עבודה על בטחון עצמי, פיתוח אחריות, משמעת וריכוז.

 

פינת חי

ליווי צעירים ובוגרים בעבודתם בפינת החי הכוללת טיפול שוטף בחיות, תחזוקה וניקיון כלובים, והדרכת קבוצות תלמידים המשתלבות בפעילות ולומדות על בעלי החיים.

 

יובלים

'בית ספר - יער' ייחודי שהוקם בגבעות בשנים האחרונות ובו למעלה מחמישים תלמידים הלומדים וגדלים בכיתה ובטבע ומשלבים סדר יום יצירתי הכולל לצד תכנית הלימודים גם עבודה חקלאית ועבודה עם בעלי חיים, בכיתות משולבים גם תלמידים בעלי צרכים מיוחדים.

 

והכל יחד עם פעילות קהילתית...

 

גרעין גבעות הוא חלק מקהילה חמה ומיוחדת של משפחות שבחרו לחלוק את חייהם עם בעלי צרכים מיוחדים. לחברי הגרעין משפחות מאמצות והם מפעילים תנועת נוער יישובית ומועדונית אחר הצהריים ומשתלבים בסיוע למשפחות לילדים בעלי צרכים מיוחדים.

העבודה כוללת שבת בחודש.

 

    איך מגיעים אלינו?

     בנות שרות- הרשמה לימי הסיירת באתר "עמינדב"

     יצירת קשר טלפוני עם רכזת השירות הלאומי - אושרית סטבון – 052-8990116

      יצירת קשר טלפוני במשרדי הסדנא – 02-9938423

     

 

IMG-20180111-WA0014.jpg
פירוט תקנים
הסבר כללי