בית ספר

20181224_101204.jpg

בית הספר לחינוך מיוחד "סדנת שילוב" ממוקם במרחב החינוכי הייחודי בישוב גבעות, גוש עציון. בית הספר הינו רב שלבי, יסודי, חט"ב ותיכון ולומדים  בו כ- 60 תלמידים ותלמידות מגוש עציון והאזור. כל התלמידים מופנים ע"י רשות המגורים שלהם לאחר ועדת השמה וקביעת זכאות לחינוך מיוחד כוללני. בבית הספר לומדים בשילוב, תלמידים בעלי קשיים התנהגותיים-רגשיים, תלמידים המאובחנים עם A.S.D, תלמידים עם הפרעות נפשיות ותלמידים עם פיגור בינוני. בית הספר שוכן במרחב חקלאי בו מתקיים משק חי הכולל: אורווה, פינת חי, דיר עיזים, גינות ירק.

העבודה החינוכית בבית הספר מונחית ע"י העיקרון כי לכל אדם יכולות וכישורים וכי כל אדם יכול לתרום במשהו לסביבתו. לכל תלמיד מותאמת תכנית עבודה אישית, לקידום מטרות רגשיות-התנהגותיות, לימודיות ותפקודיות.

בבית הספר פועל מערך הוראה מקצועי לפיתוח ומימוש פוטנציאל הלמידה של כל תלמיד. צוות ההוראה כותב את תכניות הלמידה ומפתח את אמצעי ההוראה הייחודיים באופן מותאם ועל פי הרמות השונות.

אנו מפעילים מערך העשרה עשיר בתחומי אומנות כגון: קרמיקה, נגרות, קליעת סלים, ריקמה ועוד. כמו כן קיימת מעטפת פרא-רפואית עבור תלמידים הזקוקים לכך.